In Warsaw on PhotoPeach
Nasza wielomiesięczna praca nad projektem "Z wizytą w Boćkolandii" (A Visit to Storkland) została doceniona przez jurorów, którzy przyznali nam I miejsce w Polsce w kategorii przedmiotów przyrodniczo-matematycznych w ogólnopolskim konkursie „Nasz projekt eTwinning” organizowanym przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning w Polsce. Komisja Konkursowa utworzona z doradców metodycznych, pracowników wyższych uczelni, przedstawicieli instytucji oświatowych, przedstawicieli ministerstw, a także przedstawicieli organizatora, brała pod uwagę następujące kryteria: zrozumiały opis realizacji projektu, który zawiera informacje o pracach podjętych w projekcie, metodach przeprowadzenia zadań projektowych oraz osiągniętych wynikach, integracja z programem nauczania, metody współpracy z partnerem, wykorzystanie technologii informacyjno - komunikacyjnej dostępnej w szkole do realizacji zadań projektowych, kreatywność i innowacyjność projektu, atrakcyjność projektu dla jego uczestników, osiągnięte rezultaty, wypracowane materiały (dbałość o przestrzeganie prawa autorskiego), korzyści (przyrost wiedzy i umiejętności) dla uczestników projektu (językowe, przedmiotowe, techniczne, kulturowe, międzykulturowe), rozpowszechnianie rezultatów projektu, możliwość powtarzania i przenoszenia projektu (inna szkoła, inny kraj) oraz europejski wymiar projektu.
Wiadomość o zdobyciu I miejsca w Polsce przekazano nam podczas ceremonii wręczania nagród, która odbyła się 11 czerwca w Warszawie w hotelu Kyriad. W skład naszej delegacji weszły autorki projektu: Barbara Głuszcz, Agata Czarniakowska i Dorota Zimacka oraz uczennice najbardziej zaangażowane w jego realizację: Katarzyna Ferenc (VB), Kamila Pieńczykowska (VD) i Magdalena Głębocka (VD).
Bardzo miło było nam usłyszeć, że „podejmowane przez nas działania w dziedzinie europejskiej współpracy szkół przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informacyjno- komunikacyjnych zostały uznane za szczególnie oryginalne i nowatorskie w skali europejskiej. Stosowane inicjatywy edukacyjne są przykładem dobrej praktyki, godnym naśladowania przez inne instytucje zarówno w kraju, jak i za granicą”.
Nagrodami za zaszczytne I miejsce były: tablica interaktywna ufundowana przez Image Recording Solutions, kamera, aparat cyfrowy, kamerka internetowa ufundowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz nagroda pieniężna przekazana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Podczas uroczystości wystąpili między innymi: pan Janusz Krupa, przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz pan Tomasz Napiórkowski, przedstawiciel Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a wykłady wygłosili: dr Elżbieta Gajek - kierownik Zakładu Glottodydaktyki i kierownik Pracowni Nowych Mediów w Lingwistyce Stosowanej w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego; prof. dr hab. Arkadiusz Orłowski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, kierownik Katedry Informatyki, dyrektor Centrum Edukacji Multimedialnej SGGW, docent w Instytucie Fizyki Pan oraz dr Janusz Trawka - prezes Zarządu Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, przewodniczący Stowarzyszenia Komputer i Sprawy Szkoły KISS. Całą uroczystość uświetnił występ Zespołu Tanecznego „Perełki” działającego przy Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Leźnie woj. pomorskie. Po obiedzie i kilkugodzinnych emocjach wszyscy laureaci udali się na zwiedzanie z przewodnikiem warszawskiej Starówki. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na uroczystą kolację. Dalszy ciąg zwiedzania Warszawy miał miejsce następnego dnia. Tym razem byliśmy w Łazienkach oraz Pałacu Kultury i Nauki. Naszej delegacji towarzyszył od początku bocian Albert, który przybył do Polski z partnerskiego kraju - Czech.
Realizacja projektu „A Visit to Storkland” to wspaniała europejska przygoda zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów, a osiągnięty sukces jeszcze bardziej zachęci nas do poszukiwania nowych rozwiązań i współpracy ze szkołami w Europie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz